ięśnie zaangażowane podczas wykonywania tego ćwiczenia:
Główne:
Brzuch - mięśnie proste brzucha
Pomocnicze: 
Brzuch - mięśnie skośne brzucha
Nogi - biodrowy, krawiecki, napinacz powięzi szerokiej


Wykonanie ćwiczenia: 
Przyjęcie pozycji startowej polega na ułożeniu się na ławce skośnej w takiej pozycji, że głowa zwisa w dół a nogi są zablokowane na podporach nóg. W zależności od naszych indywidualnych możliwości można dowolnie ustalić kąt nachylenia ławki.
Do każdej dłoni bierzemy hantle i w takiej pozycji możemy już rozpocząć wykonywanie ćwiczenia. Hantle ciągle trzymamy w dłoniach i w tej pozycji unosimy do góry wyprostowane ręce, w taki sposób, aby znajdowały się one na wysokości naszej klatki piersiowej, w pozycji prostopadłej do podłogi.
Bardzo ważne jest to, aby w czasie wykonywania ćwiczenia ręce nieustannie były wyprostowane w łokciach.
W kolejnym kroku podnosimy do góry cały nasz tułów, przez cały czas pamiętając o tym, aby ręce były ciągle wyprostowane i w pozycji prostopadłej do podłoża. W momencie kiedy klatka piersiowa będzie już prawie dotykać naszych kolan można powrócić do pozycji wyjściowej.
Ważne jest także to, aby przez chwilę zatrzymać się z uniesionym tułowiem, przez kilka sekund. Następnie przechodzimy do powolnego i miarowego opadania tułowia z powrotem do pozycji leżącej. Opadanie musi być bardzo powolne, tak aby w tym czasie mięśnie brzucha były możliwie jak najbardziej napięte. W momencie powrotu do pozycji wyjściowej można wykonać jeszcze kilka powtórzeń ćwiczenia, w zależności od naszych możliwości i stopnia zmęczenia organizmu.