Jedynym sprzętem, jaki jest potrzebny do prawidłowego wykonania ćwiczenia są hantle. Podobnie, jak inne ćwiczenia z hantlami, także i to ma wiele różnych kombinacji. Hantle można podnosić oburącz, w jednej ręce, a następnie w drugiej lub też naprzemiennie obydwoma rękami. Każda z tych wersji ćwiczenia daje szansę na wytężoną pracę mięśni ramion oraz pleców.
Jedno ze znanych ćwiczeń na boczne aktony. Ćwiczenie angażuje dużą grupę mięśni przede wszystkim pleców. Ćwiczenie jest dość kontuzjogenne, ale aby uniknąć kontuzji należy łokcie unosić maksymalnie do linii barków.
To ćwiczenie jest zdecydowanie najlepszym ćwiczeniem na tylne aktony barków. Na te mięśnie istnieje niewiele ćwiczeń, dlatego warto wziąć to ćwiczenie pod uwagę w układaniu swojego planu treningowego.
Jedna z odmian unoszenia hantli bokiem w górę, tym razem w pozycji siedzącej. Ma ona jeden zasadniczy plus, mianowicie pozycja siedząca pozwala na łatwiejsze utrzymanie równowagi.
Jedno w niewielu ćwiczeń na tylne aktony. Ćwiczenie jest bardzo popularne i dobrze rozbudowuje tylne aktony dzięki czemu nasze ramie staje się szersze i jesteśmy sprawniejsi.
Unoszenie sztangi przed sobą doskonale rzeźbi przednie mięśnie naramienne, górne mięśnie klatki i w nieco mniejszym stopniu wpływa na rzeźbienie mięśni pleców (czworoboczny mięsień grzbietu). Ćwiczenie można z powodzeniem wykonywać z hantlami. Można także zastosować wyciąg dolny, co jest szczególnie korzystnym rozwiązaniem dla właścicieli atlasów do ćwiczeń.
Ćwiczenie jest zaliczane do grupy najbardziej podstawowych ćwiczeń, od których każdy ćwiczący powinien zacząć. Unoszenie hantli przed sobą pomaga rzeźbić przednie mięśnie naramienne, górne mięśnie klatki i w nieco mniejszym stopniu mięśnie pleców, w tym przede wszystkim czworoboczny mięsień grzbietu.
Bardzo dobre i znane ćwiczenie, lecz często prowadzące do kontuzji. Ćwiczenie doskonale rozwija boczne aktony, lecz trzeba wykonywać go jak najdokładniej, aby uniknąć kontuzji. Najważniejszym jest przy podnoszeniu nie przekraczać łokciami linii barków.
Ćwiczenie jest alternatywą dla wyciskania sztangielek w pionie. Pracuje się tutaj przede wszystkim nad mięśniami naramiennymi, mięśniem czworobocznym pleców oraz nad tricepsem. W razie, kiedy ćwiczący uważa, że jedna strona ciała jest silniejsza niż druga zalecane jest wykonywanie tego ćwiczenia, aż do momentu, kiedy dysproporcja zostanie całkowicie zniwelowana.
Ćwiczenie można wykonywać przy użyciu hantli, oraz ławeczki do ćwiczeń. Podczas tego ćwiczenia zaangażowane są głównie mięśnie naramienne – przednie aktony.
Dobre ćwiczenie na barki, lecz jest ono zaliczane to tzw. ćwiczeń kontuzjogennych. Jeśli nie mamy odpowiedniego stażu na siłowni, zalecane jest wyciskanie sztangi z przodu.
Ćwiczenie angażuje do pracy mięśnie główne ramion, w tym przede wszystkim mięsień ramienny, a także dwugłowy tzw. biceps. Do wykonania ćwiczenia niezbędny są: gryf, obciążenia oraz modlitewnik. Uginanie ramion ze sztangą na „modlitewniku” najbardziej angażuje do wysiłku biceps. Ćwiczenie to jest zalecane dla osób, które marzą o szybkim wzroście tego mięśnia.
Uginanie ramion ze sztangą stojąc podchwytem jest podstawowym ćwiczeniem , które służy rozbudowie mięśni dwugłowych ramion. Należy je wykonywać, jako pierwsze ćwiczenie każdej partii mięśni. Służy więc ono jako rodzaj rozgrzewki, która winna być wykonywana każdorazowo przed przejściem do kolejnego ćwiczenia.
Jest to ćwiczenie bezpośrednio wpływające na nasze bicepsy i jego prawidłowe wykonanie sprawia, że pracują właśnie bicepsy jak i też mięśnie przedramienia.