Mięśnie zaangażowane podczas wykonywania tego ćwiczenia:
Główne:
Klatka piersiowa - piersiowy większy 
Pomocnicze: 
Klatka piersiowa - piersiowy mniejszy 
Naramienne - przednie aktony
Ramię - trójgłowy (triceps)
Plecy - dźwigacz łopatki, równoległoboczny, najszerszy grzbietu

Wykonanie ćwiczenia:
Przyjmujemy na samym początku odpowiednią pozycję startową, a więc stajemy centralnie pomiędzy stosami obciążeń, pamiętamy o lekkim rozkroku.
Następnie uginamy lekko kolana, potem chwytamy linki z wyciągu górnego, a także układamy ramiona prostopadle do tułowia. Jeżeli zdecydujemy się na zbyt duży ciężar, zwiększymy ryzyko wystąpienia kontuzji. Potem przechodzimy do fazy wyciskania, a więc ściągamy ramiona lekko w dół, a potem do przodu, tak aby złączyły się one około na wysokości pasa. Powinniśmy wtedy utrzymać przez chwilę taką pozycję, na czym skorzystają nasze ramiona, bo mięśnie ramion będą wtedy odpowiednio naciągnięte. Plecy muszą być w danym momencie wyprostowane, a łopatki ściągnięte.
W kolejnej odsłonie ćwiczenia przychodzi pora na fazę zwalniania, to znaczy zaczynamy powolutku zwalniać ramiona, a jednocześnie unosimy je wolno do góry. Jeżeli już powrócimy do pozycji startowej, choć ciężar musi zachować minimalny odstęp od stosu, to uskuteczniamy kolejną serię, dzięki czemu efekty końcowe będą znakomite.