Mięśnie zaangażowane podczas wykonywania tego ćwiczenia:
Główne:
Pomocnicze: 

Wstęp:
Wszystkie ćwiczenia z serii wyciskania francuskiego obciążają przede wszystkim mięsień trójgłowy ramienia. Tego typu ćwiczenia działają także stabilizująco na mięśnie ramion, w tym na prostownik nadgarstka, oraz zginacz nadgarstka. Do wykonania ćwiczenia należy wykorzystać obciążenia (hantle) oraz ławeczkę do ćwiczeń. Ćwiczenie jest jedną z odmian ćwiczenia, będącego wyciskaniem „francuskim” z hantlami oburącz. W tej formie ćwiczenia wysiłek wykonuje tylko i wyłącznie jedna ręka.

Wykonanie ćwiczenia:
Podobnie, jak przy innych wariacjach z hantlami obniżamy je za głowę aż do osiągnięcia pozycji wyprostowanych ramion. Przyjęcie pozycji startowej może polegać na siedzeniu, lub też staniu przy ławeczce do ćwiczeń. W jedną rękę chwytamy hantelek i wznosimy ją ponad głową. Pozycja startowa jest, więc bardzo podobna do tej, jaką przyjmujemy przy ćwiczeniu wykonywanym oburącz. Powoli zaczynamy opuszczać obciążenie za głowę, ciągle mając na uwadze to, że dolna część ramienia powinna pozostać w trwałym bezruchu. Pierwszy etap ćwiczenia można uznać za wykonany poprawnie, wówczas, kiedy hantle znajdować się będzie dokładnie na wysokości naszej głowy. Ciężarek powinno się opuszczać bardzo powoli i płynnym ruchem, w taki sposób, aby nie uderzyć się w głowę lub w kark.
W momencie, kiedy hantle znajdować się będzie na właściwej wysokości należy wykorzystać całą siłę mięśnia trójgłowego, po to aby wypchnąć hantle do góry i całkowicie rozprostować ramiona. Zalecane jest także maksymalne napięcie tricepsu w chwili, kiedy ramię będzie się znajdowało w prostej pozycji. Taka czynność jeszcze dodatkowo pozwoli zwiększyć efektywność ćwiczenia i sprawi, że w krótkim czasie będzie ono przynosiło bardzo dobre efekty.