Mięśnie zaangażowane podczas wykonywania tego ćwiczenia: 
Główne:
Brzuch - mięśnie proste brzucha
Pomocnicze:
Brzuch - mięśnie skośne brzucha 

Wstęp: 
Ćwiczenie można z powodzeniem wykonywać w warunkach domowych. Do jego wykonania niezbędne są jedynie mata do ćwiczeń oraz obciążenia, dobrane na miarę naszych możliwości. W rzeczywistości unoszenie tułowia z obciążeniem jest odmianą zwykłego unoszenia. Trudność polega jednak na wykorzystaniu hantelek lub sztangi, które stwarzają mięśniom dodatkowy opór. Jak już była mowa jest to ćwiczenie przeznaczone dla osób zaawansowanych, dlatego też przy pierwszych próbach z tym ćwiczeniem warto jest wybierać możliwie jak najmniejsze obciążenia. 

Wykonanie ćwiczenia: 
Unoszenie tułowia z obciążeniem wymaga w pierwszej kolejności ułożenia się płasko na podłodze. Najlepiej jest wspomóc się w tym ćwiczeniu matą, co sprawi, że komfort jego wykonywania będzie znacznie większy. Nogi powinny być ugięte w kolanach. Stopy powinny być zablokowane pod jakimś stałym ciężarem, może to być ciężar osoby trzeciej, która będzie nam pomagać w wykonaniu ćwiczenia.
Do rąk bierzemy ciężarki i kładziemy je na klatce piersiowej. Robimy głęboki wdech, maksymalnie napisanym mięśnie brzucha i próbujemy się podnieść. Staramy się, aby wznieść cały tułów, aż do chwili, kiedy klatka piersiowa będzie się już stykać z naszymi kolanami. Kiedy uda się nam już osiągnąć kulminacyjną pozycję ćwiczenia możemy sobie pozwolić na stopniowe opuszczanie nóg. Podczas opuszczania ciągle trzeba mieć silnie napięte mięśnie brzucha, gdyż tylko wtedy ćwiczenie będzie prawidłowo wykonywane. Ćwiczenie można wykonywać dowolną ilość razy, trzeba jednak uważać, aby na pierwszy raz nie przesadzić z ilością wykonywanych ćwiczeń.